FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Muke MU2G a produkty konkurencji

Sokowirówki są tańszymi urządzeniami z powodu wielu "niedogodności", które najlepiej obrazuje poniższa infografika:

Wyciskarka Muke Mu2G to połączenie kilku unikatowych cech. Przede wszystkim oferuje najmniejszą na rynku ilość obrotów na minutę, co gwarantuje większą ilość soku i sok lepszej jakości. Posiada także dwa wloty, dzięki czemu cały proces wyciskania jest szybszy. Przy wszystkich tych zaletach jest również najmniejszą wyciskarką na rynku, dzięki prostokątnemu kształtowi podstawy. I jako jedyna pozwala na złożenie i umieszczenie jej w standardowej szafce kuchennej czy głębokiej szufladzie.

Podobnie jak te dwie marki - Muke należy do segmentu premium. Wiąże się to z zastosowaniem materiałów najwyższej jakości takich jak Ultem™ czy Tritan™, co z kolei przekłada się na trwałość i niezawodność urządzeń. Cechą tej grupy wyciskarek jest też zastosowanie bezszczotkowego silnika indukcyjnego i długi, dziesięcioletni okres gwarancji. Czym Muke MU2G różni się od np. Hurom HH-2G? Posiada najkorzystniejszą cenę w kategorii wyciskarek premium, a niektóre jej parametry techniczne nie mają sobie równych. Dodatkowo firma Muke oferuje swoim klientom wiele prezentów i gratisów, których nie proponuje konkurencja.

Zastosowanie dwóch ślimaków nie wpływa na jakość soku. W domu odpowiedniejsze są wyciskarki z jednym wałkiem. Są łatwiejsze w montażu i dają możliwość mieszania soków w misie. Są bardziej uniwersalne i przede wszystkim znacząco tańsze.

Wystarczy przeanalizować fora internetowe i systemy opiniotwórcze np. Opineo, Skąpiec, Ceneo, Wiarygodne Opinie, Okazje.info, aby znaleźć wiele dobrych słów na temat tego produktu. Nasi klienci z własnej inicjatywy wystawiają nam pisemne rekomendacje w Internecie jaki i przygotowują materiały video, na których prezentują możliwości i właściwości produktu oraz publikują je na youtube.

O firmie: pochodzenie, produkcja, przedstawicielstwo w Polsce

Muke jest globalnie działającą od wielu lat firmą. W związku z ogromnym wzrostem świadomości wśród klientów i zwróceniem ku zdrowemu trybowi życia, firma przeżywa dynamiczny rozwój. Na polskim rynku jest nowością, ale posiada bardzo silne zaplecze i nie ma obaw o realizację gwarancji na najbliższą dekadę.

Marka Muke ma swoją genezę w Japonii, a sam proces produkcji z zachowaniem najwyższych standardów jakości odbywa się w Chinach. Pozwala to bez spadku jakości zaoferować najkorzystniejszą na rynku cenę. Jest to powszechna praktyka w branży - jedni producenci wolą produkować komponenty w Chinach i składać w innym kraju np. w Korei, a inni przenoszą pełną produkcję do nowoczesnych fabryk w Chinach i na Tajwanie: np. Apple, Muke.

Marka Muke jest obecna na polskim rynku od listopada 2015 r., a zadowolonych klientów przybywa z każdym dniem. Za zakupem wyciskarki Muke przemawiają tysiące zadowolonych jej użytkowników na całym świecie.

Serwis znajduje się we Wrocławiu. Producent jako gwarant nakłada na polskiego dystrybutora długą listę wymagań, które musimy spełnić. Jak na urządzenie klasy premium przystało towar jest objęty gwarancją typu Door-to-Door. Wystarczy skorzystać z numeru znajdującego się w załączonej dokumentacji, by szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu załatwić ewentualne problemy. Wyciskarka Muke nie posiada dużych zintegrowanych części. Wszystkie drobne materiały eksploatacyjne są oddzielnymi elementami, łatwymi do wymiany i dostępnymi u przedstawiciela.

W naszych magazynach znajdują się wszystkie części niezbędne do pracy wyciskarki. Jeśli jakiś element został uszkodzony, skontaktuj się z nami, a z pewnością pomożemy.

Cena i warunki zakupu

Muke Mu2G jest obecnie najtańszą wyciskarką z segmentu premium. Zwykle ceny tego typu urządzeń kształtują się na poziomie 2000-2500 zł.

Tańszy zestaw jest kompletny i gotowy do pracy. Pozwala przygotować klarowne soki oraz gęste koktajle. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników przygotowana została oferta specjalna, poszerzona o dodatkowe sito do sorbetów czy masła orzechowego oraz o doskonałą książkę z przepisami pozwalającą w pełni wykorzystać możliwości wyciskarki do soków.

Cena wyciskarki Muke Mu2G jest niezwykle atrakcyjna biorąc pod uwagę klasę urządzenia. Jest to najtańsza na rynku wyciskarka premium (modele konkurencji o takich samych lub gorszych parametrach są droższe nawet o 700 zł). Co więcej, Muke wręcza wszystkim swoim klientom moc prezentów – sitko do tofu, szczoteczkę do czyszczenia sit, separator piany, krajalnicę do jabłek. Dodatkowo Muke w trosce o swoich klientów, kierując się filozofią poprawy standardu ich życia, oferuje wraz z zakupem wyciskarki Bon na Zdrowie, pozwalający skorzystać z usługi dietetyka, instruktora fitness czy masażysty. Koszt takiego prezentu to nawet 250 zł.

Jest to pewny i sprawdzony produkt, którego zakupu dokonały już tysiące klientów na całym świecie. Zgodnie z obecnym prawem, tak jak w przypadku każdej innej umowy zawartej poza siedzibą firmy, klientowi przysługuje 14 dni na odstąpienie od niej. W trosce o konsumenta Muke Polska wydłuża ten okres do 30 dni. Dodatkowym atutem jest możliwość wypożyczenia wyciskarki Muke do testów.

Wyciskarkę Muke można obejrzeć (a nawet przetestować) w wielu sklepach stacjonarnych w całej Polsce. Ponadto u przedstawicieli handlowych oraz u współpracujących z Muke Polska w ramach programu Bon na Zdrowie Partnerów. Wszelkie informacje na ten temat mogą Państwo uzyskać na stronie muke.pl w zakładce Gdzie kupisz wyciskarkę Muke.

Jest on bardzo prosty, podczas składania zamówienia na stronie muke.com.pl wystarczy wybrać płatność: raty Santander i podążać zgodnie ze wskazówkami. W razie trudności lub niejasności prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Dane techniczne

Dzięki 2 wlotom sam proces wyciskania zwykle nie przekracza ok. 2 minut na pełen litrowy pojemnik. Dotyczy to warzyw i owoców, które zawierają w sobie dużo soku np. jabłek, pomarańczy, buraków czy marchewki.

15 cm szerokość x 15 cm długość x 43 cm wysokość (23 cm po złożeniu)

Wymiary wyciskarki po złożeniu pozwalają schować ją praktycznie w każdej szafce kuchennej czy głębokiej szufladzie. Najlepiej obrazuje to nasz film:

Model posiada dwa otwory wlotowe o średnicy 3.5 cm x 4.5 cm przez które podajemy składniki.

Jest to idealny kompromis między tradycyjnym jednym małym wlotem, a dużym w stylu sokowirówki. W ten sposób zachowujemy maksymalne bezpieczeństwo i dzięki niezmienionej (jak w wyciskarkach z dużym wlotem) konstrukcji wałka uzyskujemy maksymalną efektywność wyciskania wszystkich produktów. Z drugiej strony cały proces odbywa się znacznie szybciej.

Trudno precyzyjnie określić taką ilość, ponieważ możemy uzyskać bardzo różne wyniki nawet w obrębie tego samego gatunku (pomiędzy marchwią z dwóch różnych sklepów różnice te sięgają czasem nawet 20-30%). Zależy to także od świeżości warzyw i owoców oraz ich temperatury (więcej soku uzyskamy z produktów świeżych i schłodzonych w lodówce).

Uogólniając - Muke Mu2G wykazuje wzrost skuteczności o 30% w stosunku do wyciskarek 1 generacji, a dzięki najmniejszej ilości obrotów na rynku jest najefektywniejsza w swojej klasie.

Moc urządzenia jest wyznacznikiem w przypadku prostych urządzeń AGD takich jak miksery czy sokowirówki, które są wyposażone w tradycyjne silniki szczotkowe. Całkowicie jednak nie znajduje odniesienia w stosunku do wyciskarek. Muke MU2G została wyposażona w najnowszy, najmniejszy, niezwykle cichy i energooszczędny silnik indukcyjny generujący najmniej ciepła. Właściwie wszystkie wyciskarki znanych producentów, również te do zastosowania przemysłowego kosztujące po 8 tysięcy złotych, nie pobierają wiele mocy i rzadko kiedy przekraczają 150 W.

Bieg wsteczny przydaje się, gdy zbyt szybko wkładamy do otworów wlotowych poszczególne składniki. Wówczas przyklejają się one do ślimaka i wyciskarka nie jest w stanie efektywnie ich wycisnąć. Bieg wsteczny spowoduje ich poruszenie i odklejenie. Po 3 sekundach pracy wstecznej należy włączyć normalny bieg. Sytuacja powinna się unormować. Jest także szczególnie ważny również przy wyciskaniu trawiastych lub bardzo miękkich składników. Pierwsze z nich mogą owijać się wokół ślimaka, a drugie przyklejać do niego, co skutkuje blokadą pracy urządzenia. Bieg wsteczny pomoże oderwać je od ślimaka i wycisnąć z nich sok.

Początkowo może się to wydawać nieco skomplikowane, jednak już po pierwszym złożeniu stanie się niezwykle szybkie i intuicyjne. Wystarczy do tego wykonanie zaledwie kilku czynności. Na urządzeniu znajdują się oznaczenia pozwalające umieścić elementy w należyty sposób. Producent zadbał o to, aby złe złożenie i nieplanowane uruchomienie urządzenia przez dziecko było niemożliwe. Gdyby pojawiały się problemy – pomocny może okazać się film instruktażowy: https://www.youtube.com/watch?v=uq-HMC9Co6w

Długość pracy urządzenia zależy od wyciskanych składników. Automatyczne zabezpieczenie przed przegrzaniem przerwie jego pracę do momentu ostudzenia. Wyłączenie następuje po około 25-35 minutach ciągłej pracy. Czas ten z pewnością wystarczy do użytku domowego. Nasze doświadczenia z urządzeniem na ‘wyspach sprzedażowych’ w centrach handlowych czy na różnego rodzaju wydarzeniach plenerowych pokazują, że przy zachowaniu niewielkich przerw na dokrojenie składników czas ten wydłuża się nawet do 10 h.

Skład zestawu

W droższym wariancie znajduje się dodatkowo sito do sorbetów oraz książka Sarah Owen z przepisami na soki i koktajle.

W wariancie rozszerzonym znajduje się ciekawa książka zawierająca 100 sprawdzonych i nierzadko oryginalnych przepisów na soki i koktajle, które autorka dodatkowo podzieliła na kategorie. Wiele receptur znaleźć można także na stronie internetowej: www.muke.com.pl, na blogu Muke www.muke.pl oraz na naszym profilu www. facebook.com/mukepolska/.

Tak, publikacje są przetłumaczone na język polski.

Bon na zdrowie jest stosunkowo nowym przedsięwzięciem. Jest to prezent wręczany każdemu nowemu klientowi. Zgodnie z filozofią firmy zachęcamy do zmiany stylu życia na zdrowszy. Dlatego zapraszamy do wykonania kolejnego kroku – wizyty u specjalistów takich jak trenerzy personalni, dietetycy czy masażyści, ale również np. zakłady fryzjerskie, gabinety spa czy fitness kluby. Za konsultacje zapłaci firma Muke. Sieć partnerów programu rozrasta się każdego dnia. Ich listę aktualizujemy codziennie na stronie muke.pl. Obecnie bon jest bezterminowy i nieimienny.

Bezpieczeństwo użytkowania

Żadna z części stykających się z sokiem czy składnikami do wyciskania (ogółem z żywnością) nie zawiera BPA. W Unii Europejskiej żadne produkty mające kontakt z żywnością nie mogą zawierać tego związku chemicznego. Stąd też Muke MU2G nie zostałoby dopuszczone do sprzedaży na wewnętrznym rynku UE. Wyciskarka, jej części i akcesoria są "wolne" od BPA.

Zaleca się, aby mniejsze dzieci korzystały z wyciskarki pod opieką osoby dorosłej. Wyciskarka Muke MU2G jest całkowicie bezpieczna dla rąk. Urządzenie spełnia najsurowsze normy bezpieczeństwa odnośnie wielkości otworów wsadowych, a w wypadku jakichkolwiek błędów montażowych nie uruchomi się. O ile Muke MU2G jest bezpieczna dla dzieci, to niekoniecznie działa to w obie strony. Należy zadbać o to, by we wnętrzu urządzenia nie znalazły się zabawki czy kredki. Pamiętajmy także, aby trzymać noże do krojenia owoców z dala od dzieci.

Upewnij się, czy poprawnie złożone zostały wszystkie elementy oraz czy pokrywa misy została przekręcona do pozycji „zamkniętej”. Po usłyszeniu charakterystycznego kliknięcia blokada magnetyczna zostaje wyłączona, co pozwala silnikowi rozpocząć pracę.

Przeznaczenie wyciskarki

Sita pozwalają na zmianę konsystencji uzyskanego napoju. Od klarownych soków przy wykorzystaniu sita z najmniejszymi otworami, przez różnego rodzaju smoothie z większą zawartością błonnika, sosy do spaghetti na drugim sicie przecierowym, po sorbety i masło orzechowe domowej roboty na opcjonalnym "ślepym" (pełnym) sicie.

Muke Mu2G to urządzenie uniwersalne, ale przeznaczone przed wszystkim do wyciskania soków. Można także wykonać na niej oliwy, oleje, mleka roślinne czy masła orzechowe. Zetrze ziemniaki, ale ciasta na placki nie zrobi. Makaronu także nie przygotuje. Producent słusznie wyszedł z założenia, że lepiej stworzyć urządzenie, które wykonuje jedną czynność dobrze, niż stworzyć maszynę wielofunkcyjną z niedociągnięciami.

Tak, wyciskarka Muke Mu2G doskonale radzi sobie z kruszeniem lodu oraz przygotowaniem drinków. Znamy wielu klientów, którzy przy produkcji domowego wina czy likierów używają wyciskarki Muke. Świeże soki stanowią świetny składnik koktajli także alkoholowych. Można także wyprodukować np. alkoholowe sorbety z melona czy arbuza. W wykorzystaniu urządzenia ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Elementy urządzenia nie powinny być wystawione na działanie temperatury powyżej 80°C, ponieważ Muke MU2G jest przeznaczone głównie do wyciskania na zimno w celu zachowania maksymalnej wartości odżywczej. Dopuszczalne jest używanie nawet mocno zmrożonych owoców, należy się jednak liczyć z mniejszą ilością soku. Dobrym pomysłem jest przygotowanie sorbetów np. ze zmrożonych truskawek przy wykorzystaniu pełnego sita.

Muke doskonale miażdży twarde produkty w tym różnego rodzaju orzechy. Niektóre, tak jak migdały, wymagają jedynie uprzedniego namoczenia w wodzie przez kilka godzin. Należy natomiast wystrzegać się pestek np. ze śliwek, gdyż tego typu elementy mogą uszkodzić ślimak czy sito.

Wyciskarka Muke Mu2G dzięki zagęszczonej konstrukcji wałka z dwoma łopatkami oraz najmniejszej ilości obrotów na rynku gwarantuje najlepszą wydajność w wypadku produktów zielonych takich jak zioła czy liście.

Przygotowywanie składników i soków

Podstawą jest dokładne umycie warzyw i owoców. Niektóre - zakupione z niepewnego źródła - warto także dokładnie wymoczyć i ewentualnie obrać. Część klientów wycina z jabłek i gruszek gniazda z pestkami, inni z kolei twierdzą, że nie ma takiej potrzeby.

Skuteczność wyciskania soków wzrasta w przypadku wcześniejszego schłodzenia ich w lodówce. Warto także pokroić - szczególnie te włókniste - na drobne kawałki i podczas wyciskania wrzucać naprzemiennie miękkie i włókniste składniki z twardymi i soczystymi. Gwarantuje to najlepsze efekty w produkcji soków domowych.

Warzywa i owoce należy dokładnie umyć i pokroić na kawałki tak, aby swobodnie przeszły przez otwory wlotowe. To zagwarantuje największą wydajność urządzenia. Warto je także schłodzić, ponieważ z zimnych włókien uzyskamy więcej soku. Cytrusy należy obrać ze skórki.

O ile uda nam się kupić produkty dobrej jakości, to nie ma takiej potrzeby. W skórce jest często najwięcej witamin, ale też najwięcej środków chemicznych. Dlatego konieczne jest dokładne mycie składników.

Urządzenie doskonale radzi sobie ze skórkami, ogonkami, czy mniejszymi pestkami. Skórkę pomarańczy zalecamy usunąć głównie ze względów smakowych. Dodatkowo należy unikać dużych, twardych pestek, aby nie uszkodzić urządzenia.

Urządzenie oczywiście poradzi sobie ze skórką pomarańczy, cytryny czy limonki. Tak powstały sok nie będzie się jednak nadawał do wypicia. Obieramy wszystkie cytrusy.

Oczywiście należy unikać takich sytuacji, ale w wypadku przykładowej pestki urządzenie zatrzyma się dzięki wbudowanemu zabezpieczeniu. Następnie należy ją usunąć z wnętrza, dokładnie sprawdzić czy nie doszło do uszkodzenia sprzętu. Następnie można kontynuować pracę.

Wyciskarka Muke MU2G skutecznie wyciska wrzucane składniki już za pierwszym razem. Niektórzy użytkownicy przeciskają pulpę dwukrotnie, jednak przeważnie nie uzyskują z niej już soku. Zależy to oczywiście od użytych produktów.

Tofu domowej roboty powstaje z mleka sojowego. Uprzednio namoczoną przez 10-12h soję wyciskamy na sicie z małymi otworami. Tak powstaje mleko sojowe, które następnie gotujemy i zakwaszamy sokiem z cytryny lub octem. Później postępujemy tak jak przy przyrządzaniu zwykłego sera - wykorzystując do tego koszyczek. Umieszczamy ser na załączonej gazie, zawiązujemy i umieszczamy w koszyczku. Później zostaje już tylko silnie docisnąć ser praską.

Soki są najzdrowsze i najbardziej odżywcze od razu po wyciśnięciu. Owocowe można przechowywać w lodówce około 24-48 godzin, a czas ten zależy od ich rodzaju. Koktajle warzywne tracą świeżość szybciej, bo już po 12 godzinach. Dany czas można wydłużyć korzystając z pojemników próżniowych, które również posiadamy w ofercie.

Dzieci nie tylko z chęcią piją świeże soki, ale również chcą brać aktywny udział w ich przygotowaniu. Dodatkowo dla bardzo małych dzieci istnieje możliwość przygotowania baby-foodów z zachowaniem pewności o pochodzenie składników oraz lodów i sorbetów dla starszych pociech.

Eksploatacja i mycie

Na początku przygody z wyciskarką do soków niektóre dźwięki mogą wydawać się dziwne i zaniepokoić użytkownika. Są one jednak naturalne w przypadku wyciskania owoców i warzyw. Różnego typu zgrzyty (liście, zioła) czy piski (np. burak) nie są niczym dziwnym. Są wynikiem dużych sił działających wewnątrz urządzenia. Zastosowany w Muke silnik indukcyjny jest zabezpieczony przed przegrzaniem. Urządzenie samo się wyłączy do ochłodzenia. Jeżeli jednak pojawią się jakieś wątpliwości należy natychmiast przestać używać urządzenia i skorzystać z numeru znajdującego się w dokumentacji, a jeden z doświadczonych pracowników Muke będzie służył Państwu pomocą.

Wyciskarka Muke MU2G przeznaczona jest do użytku domowego i świetnie w takich warunkach się sprawdza. Aby przedłużyć żywotność silnika producent wprowadził blokadę termiczną, która chroni silnik przed przegrzaniem. Jeśli Twój sprzęt pracował nieprzerwanie przez długi czas przy twardych składnikach - może się uruchomić automatyczna blokada. W takim przypadku należy przed kolejnym użyciem poczekać aż silnik lekko się ochłodzi.

Jeśli wyciskarka przestała działać podczas pracy - spróbuj włączyć bieg wsteczny. Czasami ślimak może się zatrzymać, jeśli twarde warzywa np. marchewka czy burak, zakleszczą się podczas wyciskania. Zdarza się to niezmiernie rzadko.

Jest to bardzo prosty proces, urządzenie nie posiada trudno dostępnych zakamarków. Warto przystąpić do tego zaraz po przygotowaniu soku i skorzystać z funkcji samoczyszczenia, czyli tak zwanego mycia wstępnego. Cały sok należy zlać do pojemnika, zamknąć korek 'niekapek', a do wnętrza wlać pół litra wody i uruchomić urządzenie. Znajdujące się wewnątrz misy gumki zbiorą pozostałości produktów z krawędzi naczynia i powierzchni sita. Nie zastępuje to tradycyjnego mycia, ale znacząco je ułatwia. Konieczne będzie także płukanie pod bieżącą wodą z użyciem załączonej szczoteczki. Wówczas użycie płynu do zmywania naczyń lub innych detergentów jest zbędne. Pamiętajmy, by nie wkładać elementów wyciskarki do zmywarki. Użycie środków chemicznych i suszenie mogą nieodwracalnie uszkodzić np. sita.

Nie zaleca się mycia części modelu MU2G w zmywarce. Urządzenie było projektowane z myślą o prostym myciu. Przeważnie nie zajmuje ono więcej niż 2 minuty. W przypadku użycia zmywarki do naczyń resztki warzyw i owoców nie zostaną dokładnie usunięte z sita, a w trakcie suszenia mogą mocno i na stałe przywrzeć do niego stopniowo je zapychając.

Inne pytania

Wyciskarka Muke MU2G występują jedynie w kolorze biało-czarnym.

Wyciskarka Muke MU2G jest przeznaczona do zastosowania w warunkach domowych, a nie komercyjnych. Dla lokali gastronomicznych firma Muke będzie oferowała wyciskarkę zaprojektowaną do komercyjnego użytkowania.

Skontaktuj się z nami

Sklep korzysta z technologii przechowujących i uzyskujących dostęp do informacji urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci Internet - w szczególności z wykorzystaniem tzw. plików cookies. Twoja zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Sklep lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce prywatności tutaj.
Zamknij
pixel